دخترم هنگام چت کردن با همکلاسی‌هاش چیزهای غیرواقعی رو بهشون میگه

پرسش

با سلام من یک دختر کلاس هشتمی دارم. چند وقتی که متوجه شدم دخترم هنگام چت کردن با همکلاسی‌هاش چیرهای غیرواقعی رو بهشون میگه مثلا میگه که پدر و مادرم از هم جدا شدن و یا من تو خونه هیچکس به توجهی نداره (در حالی که بیشترین توجه و احترام به نظرات تو خونه به اون تعلق داره) و من یک دختر افسرده هستم و از زندگی بدم میاد و.. لطفا ما رو راهنمایی کنید

مشاور پاسخ داده 0
ناشناس 3 سال 1399/3/12 10:33:21 2 پاسخ ها 161 نمایش

پاسخ ها ( ۲ )

 1. توجه : نظر زیر توسط بازدیدکننده عزیز سایت نوشته شده و نوشته مشاوران سایت نمی‌باشد.

  سلام 😁

  خوب من خودم نوجوونم

  یکی از چیزایی که برای ما تو این دوره مهمه توجهه، البته ممکنه برای همه ی نوجوونا مهم نباشه این قضیه.

  این که دخترتون به دوستاش همچین چیزایی رو می گه، ممکنه به خاطر این باشه که:

  ۱) توجه کافی رو نداره:

  شما به نظر خودتون بهش توجه دارین، ولی واقعا از نظر اون هم همین جوریه؟

  شاید اون جور که باید، توجه کافی رو نسبت بهش ندارین؛ یا اینکه توجه دارین اما بهش نشون نمی دین.

  ۲) ممکنه به خاطر جذب دوستاش باشه:

  یه سری از افراد هستن که فقط به خاطر اینکه یه شخصی مشکلی براش پیش اومده باهاش  دوست می شن، شاید دوستای دخترتون همین جوری هستن.

  ۳) شاید برای دوستای دخترتون یه مشکلی پیش اومده که دخترتون می خواد با گفتن اینکه نه بابا فقط تو نیستی که مشکل داری، به اون یه جورایی دلداری بده

  به نظرم در هر صورت خودتون حتما باهاش صحبت کنین و ازش بپرسین چه خبره؛ دخترتون قضیه رو خیلی خوب می دونه پس پرسیدن ازش می تونه خیلی خوب بهتون تو این راه کمک کنه.

 2. توجه : نظر زیر توسط بازدیدکننده عزیز سایت نوشته شده و نوشته مشاوران سایت نمی‌باشد.

  باسلام.

  شبکه های اجتماعی از ارزش و اعتبار پاینی برخوردار هستن،و بعضی ها ادم هم با گشتی در وبلاگ و همین شبکه اجتماعی یک سبک صحبت کردن رو بدست می اورن(همین جملاتی که گفتید!) اگر حرف من رو باور ندارید خودتان وبلاگ ها و حتا پرسش ها موجود در این سایت رو بررسی کنید.

  این سبک ممکن است واقعیت درون شخص هم باشد! اما بیشتر جنبه خودنمایی! و جلب حس ترحم دیگران نسبت خود را دارد!(برای بیشتر دیده شدن و ..)

  اما واقعیت پنهان مسئله این است که،با سلام و صلوات و خیرات دهن شیرین نمی شود،انسان باید واقعا کارهای خوبی که مورد رضایی خداست را انجام دهد تا به معنایی واقعی حس بودن و حس مفید بودن و حس های واقعی و درست را پیدا کند! ظرافت های روح و جسم انسان برای این کارها خلق شده،و فقط با انجام کارهای که خدا گفته است،روح و جسمش لبریز از حس خوب و درست خواهد شد.(مثل نماز خواندن،مثل روزه،مثل باقی کارها واجب،و انفاق کردن،از خود گذشتن،مثل داشتن اهداف بزرگ برای زندگی! .. )

   

پاسخی دهید