در هفته ۳ ۴ بار در خانه ما توسط برادرم دعوای بدجور داریم ، طوری که چاقو برمیدارد و اشیا ها را پرت می کند

پرسش

با سلام ، من یک دختر ۳۱ ساله هستم و مجرد هستم و مشکلی دارم که واقعا دیگر در حد توانم نیست حل کنم و پیش مشاور زیاد رفتم و دارو مصرف کردم ولی نمی خواهم تا اخر عمرم دارو مصرف کنم، من متاسفانه یک برادر بیمار به مواد مخدر و پرخاشگر دارم که ۲۳ سال دارد ، و درس نخوانده کار هم ندارد ، به دلیل وضع مادی خوب پدرم دوست ندارد کار کند و فقط انتظار از خانواده دارد ، در اصل مشکل من اینجاست که در هفته ۳ ۴ بار در خانه ما توسط برادرم دعوای بدجور داریم ، طوری که چاقو برمیدارد و اشیا ها را پرت می کند ، من تا چند سال پیش توان زندگی با خانواده و برادرم را داشتم ، اما الان واقعا نمی توانم تحمل کنم و می ترسم که به من اسیب بزند چون روابط خوبی هم با من ندارد البته با هیچ یک از اعضای خانواده ندارد . من را لطفا راهنمایی کنید که من باید چه کار کنم ؟ ممنون می شوم

مشاور پاسخ داده 0
ناشناس 3 سال 1399/2/17 17:41:17 1 پاسخ 144 نمایش

پاسخ ( ۱ )

 1. توجه : نظر زیر توسط بازدیدکننده عزیز سایت نوشته شده و نوشته مشاوران سایت نمی‌باشد.

  باسلام.

  ابتدا قبل از هر چیزی،سعی کنید خودتان را از این مشکلات دور کنید و فرمول ان این است،ارتباطات را با خدا بهتره کنید و مسیر زندگیتان را انطور که خدا خواسته در قران انجام دهید و به واجبات بپردازید.تا عزت نفس و اعتماد به نفس شما بیشتر شود.

  و در کنار نیز،جستجو کنید در ذهن خودتان فامیل یا اقوام یا اشنا یا هر شخصی که فکر می کنید ادم خوبی هست و به روی برادر شما تاثیر گذارد یا تسلط دارد صحبت کنید تا بتواند در این زمینه به شما مشوردت دهد! سپس به خانواده نیز مشورت بگیرید و ان را به یک کمپ بفرستید.تا ترک اعتیاد کند(معمولا اگر باهشون هماهنگ کنید،نیرو می فرستن،تا بیان شخص پرخاشگر رو ببرن).

  در کنار اینها با دادن انفاق و طلب دعا از طلب خداوند تلاش کنید،تا خداوند نیز ارامشش را برای شما ببارد و شاید برادر شما نیز به راهی درست برگردد.

  و بعد از کمپ نیز می توانید با او صحبت کنید یا شرط بگذارید که برود سرکاری و یا ازادواج کند و مشغول زندگی شود … نباید اجازه دهید دوباره بیکار شود یا بادوستانش باشد،که برش گردونن به حالت اول..

  اگر بتوان به سمت دین و دین داری نیز بی اوردیش،که دیگه مسئله به طور ریشه حل میشود…

پاسخی دهید