من یک برادر 9 ساله دارم که همش فکر میکنه زشت است و از اندامش ناراضیه

پرسش

سلام من یک برادر 9ساله دارم که رفتارهای عجیب از خود نشان میدهد مثلا خیلی بشدت از بدنش بدش میاد و همش میگه من چاقم یا موقع درس نوشتن خیلی اذیت میکنه و اصلا درسشو گوش نمیده اما مشکل اصلی اینکه همش فکر میکنه زشت است و از اندامش ناراضیه… خیلی درمانده شدم. کمکم کنین….

مشاور پاسخ داده 0
Elnazkiani 3 سال 1399/2/19 10:59:36 1 پاسخ 161 نمایش

پاسخ ( ۱ )

 1. توجه : نظر زیر توسط بازدیدکننده عزیز سایت نوشته شده و نوشته مشاوران سایت نمی‌باشد.

  باسلام.

  من فکر میکنم مربوط به عزت نفس است،که از دست داده و کمرنگ شدن مفاهیم اعتقادی و دینی باعث شده بدن جسمانیش برایش اهمیت بزرگی پیدا کند.

  نه اینکه جسم زیباییش بداست و نباید به ان رسیدگی کرد! اما اینکه ان برایت اینقدر مهم باشد،که شخص بابت ان گریه کند و خود را خوار بداند،این میشود واقعا از دست دادن اعتقادات و فکر صحیح.

  بی شک هرکس زیبایی خاص خودش را دارد! اما عموم انسان های روی زمین،درست است در نگاه اول چهرهای زیبا را می پسندن! اما هیچ چیز به اندازه یک اخلاق خوب و رفتار خوب و کسی که مشکلاتشان را حل کند و .. برایشان در عمق وجودشان جذاب نیست ! و چهره که هیچی! بلکه شاید کل خانواده و خونه و همه چیزشان را زیبا ببینید،که چنین انسان درستکار در نزد انها می باشد!

  زیبایی ها روحی که فقط با ارتباط صحیح با خدا و انجام واجبات و .. به وجود میاد.قشنگی به ارمعان می اورد،که زیباترین چهرها نیز نمی توانند چنین عمق نفوذ داشته باشند.. چون چهره زیبا! فقط زیبا است! اما اون فرق دارد،پاکی دارد،نجابت دارد،با خداست،مشکل حل کنن است،مخترع است و ..

پاسخی دهید