نوجوان ۱۷ ساله هستم و مثل خیلی از رفقام بعد از سن بلوغ دچار مشکلاتی شدم.

پرسش

سلام.من نوجوان ۱۷ ساله هستم و مثل خیلی از رفقام بعد از سن بلوغ دچار مشکلاتی از جمله خود ارضایی شدم.
خوشبختانه الان چند ماهیه که این کار رو ترک کردم و فکر میکردم با ترک این کار مشکلم حل میشه ولی متاسفانه نشد.
من دیگه خود ارضایی نمیکنم ولی هنوز عادت دارم برای رفع نیازم به بعضی تصاویر نامناسب نگاه کنم.
خوب راستش اهل نماز و روزه هستم و انسان متدینی هستم و از اونجایی که نگاه به این تصاویر مشکل شرعی داره کمی عذاب وجدان دارم
به مراجع تقلید مراجعه کردم و گفتند که این کار در صورتی که دکتر تجویز کنه مشکلی نداره
خوب من از راه دیگه ای نمیتونم خودمو ارضا کنم و این به نظرم سالم ترین راهه(حد اقل از خود ارضایی و خیلی مشکلات دیگه دورم).نظر شما چیه؟آیا با این کار موافقید؟

مشاور پاسخ داده 0
ناشناس 3 سال 1399/2/13 8:56:16 1 پاسخ 167 نمایش

پاسخ ( ۱ )

 1. توجه : نظر زیر توسط بازدیدکننده عزیز سایت نوشته شده و نوشته مشاوران سایت نمی‌باشد.

  باسلام.

  من فکر میکنم شما اصلا بدرستی دین رو متوجه نشدید،چطور ممکنه شخصی اهل نماز و روزه باشد اما کارهای بدش را به مرور ترک نکند! اصولا نماز و روزه ای که شما را از عمل زشتی باز ندارد،در واقع نماز و روزه نیست! یک نوع ورزش یا حرکت بدنی هست احتمالا!

  مشکل شما احتمالا جوء و فکرهای است،که توسط دیگران وارد ذهن شما شده! و شما از انها الگو برداری می کنید! مثل همین نگاه کردن به فیلم مستهجن،که اثار ان تا ده ها سال می ماند و اکثرا روش ها که در این فیلم به نمایش در می اید،دروغ و کذب و انجام نشدنی است و اینجور فیلم دیدنش باعث بروز خشونت و تفکرات بشدت پلید می شود(می توانید جستجو کنید،که گفته اند ۸۰ درصد داعشی ها که گرفتن،همین فیلم ها را روی لپ تاپ هاشان داشتن! و این رو خود امریکایی گفتن!)

  این فیلم ها به طور کل نگرش ما رو به انسان و انسانیت تعویض میکند و باعث میشود به هرچیزی فقط به نگاه …! به طور کل روحیه انسان را نابود می کند.

  مرجع تقلید که گفته،نگاه به چنین فیلم مجاز است! باید دید چرا این حرف را زده! اصلا این نظر همه هست! شاید نظر یک عده کمی بوده! ..(به نظر من که به هیچ وج قابل توجیح نیز چنین فیلم ها مستهجنی!)

  عمل شنیع و ذلت بار خودارضایی جزوگناهان کبیره است! و به هیچ وج خدا چنین مجوزی به هیچ کس نداده،بلکه خدا در قران به این اشاره کرده راه همان ازادواج است و هدف از این عمل نیز اوردن بچه ! (ارتباط از جایی مشخص!، با جایی که باعث یک عمل خیر میشود،یعنی تولد یک انسان،برای رشد و تعالی یک انسان) نه برای انگیزهای بی هدفی و بی مقصدی و صرفا لذت و ..

  این عمل شنیع به طور کل شخص را نابود میکند! و گناهاش کمتر از انحرافات دیگر نیست! و معمولا نیز خودش باعث گناهان بیشتر و بزرگتر میشود..

  توبه این گناه! برای شما،که به قولتان نماز خوان هستید و اگاه هستید! بسیار بسیار بسیار بسیار … سنگین است! چون ظاهرا از روی جهل و نادانی این کار را نمی کنید،بلکه از روی اگاهی و با توجیح این کار را می کنید.. پس بهتر است به روز قیامت فکر کنید و توبه بسیار سنگین که باید برای این گناهان بکشید تا بخشیده شوید..! و اگر نکشید خودتان میدانید ان طرف چطور خواهد بود..

   

پاسخی دهید