هر کار می‌کنم که بتونم از ذهنم پاکش کنم نمیشه واقعاً عاشقش هستم

پرسش

سلام

من ۲۹ سالمه که با یه دختر خانومی که از من چهار سال چهار ماه بزرگتر بود اشنا شدم . که به مدت یک سال چهارماه باهم دوست بودیم

اوایل آشنایی مون یه دوستی ساده بود اما هر چه میگذشت از دوستی مون من عاشق این دختر خانوم میشدم و از طرفی که سن دختر خانوم از من بزرگتر بود به خانواده گفتم که اونا مخالفت میکردن به خاطر سن دختر خانوم که من با اون ازدواج کنم

 بالاخره با کمک خاله هام موافقت کردن . و من واقعا خوشحال بودم که دارم به عشقم میرسم اما یک دفعه قضیه به کل تغییر کرد.

 من فهمیدم دختره واقعا ایراد دارد و دختری که من دوست داشتم و عاشقت بودم یه دختره هرزه و با چند نفر رابطه جنسی داشته که من این رابطه رو قطع کردم

اما بعد چند ماه دختره بهم پیام داد که من واقعا توبه کردم و منم عاشق شما هستم

حالا من نمیتونم فراموشش کنم و این طرف خانواده من یه چیزای فهمیدن که دختره ایراد داشته

اگر من دوباره بتونم خانواده خود راه مجاب به ازدواج با ایشون کنم یا زندگی با این شخص ثمره دارد یا نه. اما هر کار میکنم که بتونم از ذهنم پاکش کنم نمیشه واقعا عاشقش هستم و از یه طرفم میترسم از حرف و حدیث مردم خواهشن کمکم کنین که من چکار کنم

مشاور پاسخ داده 0
Jaber 2 سال 1400/2/18 19:35:58 0 پاسخ 65 نمایش

پاسخ ( ۱ )

 1. سلام
  با توجه به اطلاعات اندکی که به من دادید سعی می کنم پاسخ سوالاتتون رو بدم.

  در مسئله ازدواج سن موضوع بسیار مهمی هست اما مسائل متعدد دیگه ای هم میتونه تاثیر گذار باشه،یعنی ممکنه این خانوم چهار سال از شما بزرگتر باشه اما شما از نظر ذهنی، روانی، عاطفی و بلوغ فکری در یک رده باشید،مسئله سن موضوع بسیار مهمیه اما باید این رو در نظر بگیرید که شرایط شما و شرایط اون خانوم به چه صورت هستش.
  موضوع بعد اینکه اون خانوم قبل از شما با چند نفر رابطه داشته!
  شما نمی تونید گذشته افراد رو تغییر بدید یا نادیده بگیرید این واقعیتی هست که وجود داشته، ,این حق شماست مه لز کلیات گذشته همسرتان بدونید ولی ما همیشه توصیه می کنیم در گذشته همسرتان جستجو نکنید شما در گذشته همسرتون هیچ نقشی نداشتید پس دانستن در خصوص اینکه همسرتون قبلاً با چه کسانی رابطه داشته فقط باعث آسیب زدن به رابطه شما و ایجاد حساسیت میشه.
  اما بسیار اهمیت داره که فکر شما راجع به این خانوم چطوری باشه؟
  اگر فکر می کنید این خانوم ایراد داره یا هرزه است یا برعکس فکر می‌کنید اشتباهی در گذشته داشته و توبه کرده بستگی به شما داره.
  قبل از هر چیز ببینید ذهنیت تون نسبت به این خانوم چطوریه و آیا می توانید با گذشته ایشون کنار بیاید؟
  آیا میتونید این حس های بد رو به ایشان منتقل نکنید؟
  آیا این توانایی رو دارید که اگر ازدواج کردید این موضوع روابط گذشته رو به روی همسرتون نیارید ؟
  هیچ وقت نمیشه راجع به یک انسان این رو بیان کرد که آیا توبه کرده و دیگه هیچ اشتباهی انجام نمیده اما نمی تونیم این رو هم بگیم که این خانوم حتما باز این کار رو تکرار میکنه.
  به هر حال هر کسی گذشته ای داره خوب یا بد برای شما باید این مهم باشه که این خانم از لحظه‌ای که با شما هم پیمان شد برای ازدواج به شما و زندگی خودش متعهد باشه.
  خیلی از افراد هستند که قبل از ازدواج تجربه روابط داشتند و بعد از ازدواج به همسر خود پایبند شدند و برعکس افرادی که قبل از ازدواج تجربه هیچ رابطه ای با جنس مخالف نداشتند اما بعد از ازدواج به همسر خود خیانت کردند.
  اگر فکر میکنید که عاشق این خانم هستید و تمایل دارید این رابطه رو حفظ کنید حتما نکات زیر رو مطالعه کنید.

  💎 یک مدت به این موضوع فکر کنید( اگر در حستون یا رفتارتون تغییر ایجاد شد اشکالی نداره و طبیعیه. بزارید یکم زمان بگذره تا بتونید منطقی به این موضوع نگاه کنید و جدا از احساساتتون تصمیم بگیرید)

  💎 سعی کنید هیچ سوالی از گذشته همسرتون نپرسید شما به اندازه کافی از گذشته ایشون اطلاعات دارید حالا زمان فکر کردن و تصمیم گرفتنه.

  💎 فارغ از هر مسئله‌ای اگر فرد به اشتباهات گذشته خودش پی برده باشه و این را پذیرفته باشه اعمالی که انجام داده اشتباهه،خودش یک گام مثبته.

  💎 همه انسان ها ممکنه در دوران جوانی اشتباهاتی داشته باشند و گناهانی مرتکب بشن البته این کار به هیچ وجه جایز نیست اما پشیمانی و توبه اولین مرحله نشان دهنده عدم تکرار یک خطاست.

  اگر عقل و منطق شما باعث حس بی اعتمادی شما نسبت به ایشون شده، این یک علامته که نشون میده در آینده احتمالاً در زندگی زناشویی به مشکل می خورید و این حس بی اعتمادی در زندگی شما آثار نامطلوبی را به جا میزاره .

  به هیچ وجه رابطه خودتون با این خانوم رو با روابط قبلیش مقایسه نکنید.

  💎 اگر باکره نبودن این خانوم از دید شما یک نقطه ضعف بسیار بزرگ است و به این دلیل شما خودتون رو از اون برتر میدونید،
  اگر فکر میکنید حرف مردم و خانوادتون بعد‌ها باعث خراب شدن زندگیتون میشه،اگر مدام قراره این تفکرات در ذهنتون باشه که همسرم پاک نیست، حتماً زمان زیادی رو اختصاص بدید به فکر کردن به این موضوع.

  💎 شتاب زده تصمیم نگیرید و به خودتون این فرصت رو بدید که از همه جهات موضوع رو بررسی کنید.

  در نهایت اگر این فکر ها باعث آزار تون میشه حتماً به صورت تخصصی‌تر به صورت حضوری یا تلفنی از مشاورین ما کمک بگیرید.

پاسخی دهید