پسرم همش ازپسرعمه اش که 1ماه از خودش کوچیکتره کتک میخوره

پرسش

سلام من یه پسر6ساله دارم که همش ازپسرعمه اش که 1ماه ازخودش کوچیکتره کتک میخوره اون ازنظرقدوهیکل خیلی ازپسرم ریزه تره ولی هروقت پسرم میزنه پسرم فقط نگاهش میکنه یابی دلیل گیرش میکشه که بزندش فقط میگه ببخشیداخع مگه چیکارت کردم ولی اون مثل قلدرامیزندش من وشوهرم خیلی بهش میگیم ازخودش دفاع کنه وقتی باهاش حرف میزنیم میگه باشه دفعه بعدمیزنمش ولی فایده نداره خیلیییییی اعصابم خوردمیشه وعذاب میکشم که اینطوری میبینمش خواهش میکنم راهنماییم کنیدخیلیییی اعصابم خرده چندبارازشدت عصبانیت حتی زدمش خودم خیلی ناراحتم

مشاور پاسخ داده 0
fariba 3 سال 1399/3/12 19:54:47 1 پاسخ 199 نمایش

پاسخ ( ۱ )

 1. توجه : نظر زیر توسط بازدیدکننده عزیز سایت نوشته شده و نوشته مشاوران سایت نمی‌باشد.

  باسلام.

  به نظر من،احتمالا نفس ضعیف داره.. مثل همه موارد،بهترین راه،حرکت دادنش به سمتی است که اراده و فکر و اندیشه و روحش به سمت قوی شدن و عزت نفس رفتن بره!

  و اینکار جز با انجام دستورات خدا،شروع کردن نماز،اصلاح اعمال و انجام کارهای خوب و درست به وجود نمیاد! چون اعتقادات ضعیف داره،و نمی دونه چه هدفی در زندگی داره و نمی دونه از چه چیزی الگو برداری کنه،پس سعی میکنه تنها به حرف ها درست و نادرستی که دور اطرافش تکیه کنه و استفاده کنه.

  نهایت شاید با روش ها دیگر (جز راه اخلاقی و ایمانی) بتوان کاری کرد،که شخص مقابل را زد! با باقی خلافکارها چه خواهد کرد؟ قطعا زور بازوی و نیرو انها بیشتر است،و در نهایت باید حرف انها را قبول کند!

  این نمیشود! باید از ریشه مسئله رو حل کرد،و کاری کرد،به جایی وصل شود،که خود او(خدا)همیشه در قلب و فکر و ذهنش باشد.. و در لحظات سخت دادرسش باشد.

  سن شروع نماز هم همین سن ۶ و ۷ سالگی است،که انسان فرق خوب و بد را میفهمند،بهترین زمان است،که وارد دنیایی خوب که خدا خواسته شود تا در بزرگ سالی یک شخصیت خوب و دل سوز مهربان در عین حال محکم و قوی شود تا بتواند کارهای بزرگی انجام دهد

  شخصیت انسان ها در کودکی شکل میگیرد.. بهترین زمان برای رشد اخلاقی و فکری هم دقیقا همین زمان است.

پاسخی دهید