چطور بفهمم اعتیاد داره یانه

پرسش

با سلام من خانمی ۳۱ ساله هستم

حدودا ۲ سال هست ک‌ عقد کرده هستم یکبار در خانه مجردی که همسرم داشت مقدار خیلی کمی اندازه یک نخود تریاک دیدم که با قسم و قران قانعم کرد که شب گذشته مال دوستش بوده و اونجا مونده یکبار هم مقداری گیاه دیدم اندازه یک لیوان پر که برگ‌ گل بود و بازهم گفت که دوستش متاهل هست از شهرستان آورده و گذاشته اینجا یکبار هم تعدادی قرص که گفت  b2 هست و برای مشکل زودانزالی مصرف میکنه ک همه رو ریخت دور و واقعا وقتی اونا رو مصرف نکرد این مشکل جنسیش برگشت،،،

باهم رفتیم تست دادیم که کیت مخصوص چند کاره بود و منفی شد ولی به صورت یهویی نبود تست دادن؛

الان فکرم همش درگیره و همش فکر مثل خوره مغزم اذیت میکنه سر زندگیم نمیتونم برم و عروسی نکردم بخاطر این مساله ازهم دوریم الان قسم میخوره که هر چند دفعه بخوام‌ میاد تست میده خاستم کمکم کنید چطور بفهمم اعتیاد داره یانه

مشاور پاسخ داده 0
ناشناس 2 سال 1400/2/16 13:41:04 0 پاسخ ها 16 نمایش

پاسخ ها ( ۲ )

 1. سلام

  چه خوب که قبل از ازدواج مطرح کردید.

  قبل از هر چیز به این چند سوال پاسخ دهید.

  ۱. چرا همسر شما دوستانی دارد که مواد مصرف می کنند و چرا این شخص باید هر دفعه موردی مشکوک هرچند مربوط به شخص دیگری در وسایلش باشد ؟

  ۲. چرا اگر ایشان اهل این مسایل نیست دوستانش را مورد تأیید قرار می‌دهد که به خود اجازه دهند برای پنهان کردن مواد از او استفاده کنند.

  ۳. بسیاری از مواد مخدر تأثیر تقویت جنسی دارند که به مرور زمان خود باعث مشکل جنسی می‌شوند. آیا این مواد که ایشان مصرف می‌کرده مواد مخدر بوده و یا تجویز دکتر، اگر تجویز دکتر بوده چه دکتری و کجا ؟

  با توجه به این سؤالات اگر فرض را بر این بگیریم که همسر شما مواد مصرف نمی‌کند با توجه به انتخاب دوستانش و کمک به آنها به شدت در خطر این آسیب اجتماعی می‌باشد.

  همچنین یادتان باشد راهروهای دادگاه‌های طلاق پر از وعده و وعیدهای زوجین هستند که بعد از ازدواج ، فراموش شده‌اند.

  پس شما قبل از هر اقدامی چه جدایی و چه برای عروسی ، با یک مشاور به صورت حضوری یا تلفنی صحبت کرده و راهنمایی قبل از ازدواج بگیرید.

  شما می‌توانید با خرید بسته‌های مشاوره تلفنی به صورت کاملتر توسط مشاورین ما راهنمایی شوید.

  شاد و خوشبخت باشید 🌹⭐😊

  برای مشاوره روانشناسی به صورت تلفنی می توانید یکی از بسته های مشاوره روانشناسی را از آدرس زیر به صورت آنلاین خرید کنید.
  خرید بسته های مشاوره و دوره ها
  پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره ارائه می دهد
  درصورتی که
  برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش و یا خرید به صورت کارت به کارت می توانید با شماره 02145116777 تماس بگیرید.

 2. دوست عزیز سلام.

  مورد اول اینکه همسرتون شمارو قانع کرده که تریاک برای دوستش بوده،یعنی دوست ایشون تو خونه مجردی همسرتون تریاک کشیده،به تنهایی؟همسرتون این اجازه رو بهشون داده؟
  مورد بعدی گل یا علفی بوده که دوستشون مصرف میکرده و باز خونه همسرتون جا گذاشته.
  قرص b2معمولا جهت ترک اعتیاد به کار میره،این موضوع هم در نظر داشته باشیم که این قرص حتما باید تحت نظر پزشک مصرف یا قطع بشه.
  فرمودید تست اعتیاد دادن و منفی بوده اما شما باز هم شک دارید،چون برنامه ریزی شده بود و ممکنه همسرتون راهکاری تدارک دیده باشه و در واقع به شما دروغ گفته باشه.
  اگر موضوع اعتیاد براتون مهمه،که حتما مهمه که اومدین اینجا و دارید با ما راجع بهش صحبت می کنید،باید بهتون بگم اینکه شما فقط یه سری فکر های منفی تو ذهنتون باشه و فقط فکر کنید و هیچ حرکت دیگه ایی انجام ندید،کافی نیست.
  همونطور که اشاره کردید این موضوع انقدر مهم هست که به واسطه اون ازدواجتون رو عقب انداختین،پس الان زمان این هست که درست فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید.
  عزیزم مساله اعتیاد (اگر وجود داشته باشه)با قسم و آیه حل نمیشه.
  اما در حال حاضر مهم ترین عامل اسیب زننده به رابطه شما نبود اعتماد شما نسبت به همسرتون هست،عزیز جان ایشون اگر معتاد باشن میتونن جوری رفتار بکنن که حتی شما کوچکترین شکی هم نکنید،یا ممکنه چیزی مصرف نکنن و شما چون شک دارید،هیچوقت این موضوع براتون حل نشه.
  اگر این موضوع همین جا حل نشه حتما در آینده باعث ذهن مشغولی شما و حتی خراب شدن رابطتون میشه.

  نکته اول اینکه با بحث و قهر و دعوا راه به جایی نمیبرید،بهترین راهکار برای شما صحبت کردنه،این اجازه رو به همسرتون بدید که خودش رو بهتون ثابت کنه،هیچ اشکالی نداره اگر دوران عقد شما به عنوان مثال ۶ ماه دیگه هم طول بکشه،این زمان رو بدید تا هم ایشون خودشون رو ثابت کنند،هم شما اعتمادتون جلب بشه.

  تو صحبتاتون اشاره کردید که از هم دورید.از نظر من تو این شرایط حتما باید کنارشون باشید،اگر فکر می کنید موادی مصرف میکنند،یا حتی دارن ترک میکنن،در صورتی اینها رو میفهمید که کنارشون باشید و اگر قرار که بهشون کمک کنید هم همینطور.اگر موادی مصرف نکنند هم با مرور زمان متوجه میشید.میتونید ازشون بخواین که بیان و چند روز تا یه هفته خونه شما بمونن.

  بهتره شما به جای نگرانی و استرس و فشار اوردن به ایشون که ممکنه باعث پنهان کاری هم بشه،یک مقدار منطقی تر به موضوع نگاه کنید.اگر ایشون واقعا اعتیاد داشته باشن نیاز به زمان دارن برای ترک کردن و فشار های شما چیزی رو حل نمیکنه.
  در وهله اول ازش حمایت کن،این حس رو بهش بده که پشتش هستی و قرار نیست به خاطر یک اشتباه ازش جدا بشی اما در عین حال اگر این اشتباه رو انجام داده باشه چقدر میتونه تو رابطه و ایندتون تاثیر بزاره،بهش بگو که چقدر حرفش برات مهمه و ازش میخوای که واقعییت رو بیان کنه،این احساس رو بهش بده که باورش داری،در این صورت ممکنه پنهانکاری اگر وجود داشته باشه رو بزاره کنار.
  در نهایت تا به جواب سوالت نرسیدی نه به مراسم ازدواج فکر کن نه به مراسم طلاق.

  برای مشاوره روانشناسی به صورت تلفنی می توانید یکی از بسته های مشاوره روانشناسی را از آدرس زیر به صورت آنلاین خرید کنید.
  خرید بسته های مشاوره و دوره ها
  پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره ارائه می دهد
  درصورتی که
  برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش و یا خرید به صورت کارت به کارت می توانید با شماره ۰۲۱۴۵۱۱۶۷۷۷ تماس بگیرید.

پاسخی دهید