چهره دختر خانوم به دلم ننشست ولی از نظر اخلاق و ویژگی های اخلاقی کاملا همان شخصی که دنبالش می گردم

پرسش

سلام شب و روزتون بخیر
چند شب پیش بنده به همراه خانواده به خواستگاری دختر خانمی رفتیم که یکی از اقوام دور بودن متاسفانه باید بگم در نگاه اول و طی صحبتی که در اتاق با هم داشتیم چهره دختر خانوم به دلم ننشست ولی از نظر اخلاق و ویژگی های اخلاقی کاملا همان شخصی که دنبالش می گردم ولی بعد از مراسم مادرم و خواهرهایم بسیار از زیبایی دختر تعریف کردن و طبق گفته خودشان به هم می امدیم و مادرم قرار ملاقات دوم را هم گذاشتن در حال حاضر دو دلی شدیدی دارم یکی اینکه از نظر روحیات اخلاقی و شخصیتی دقیقا فردیست که می خواستم ولی از نظر ظاهری نه اینکه ایشون زشت باشن نه ولی نمیدونم …. الان دو تا ترس تو وجودم هست یکی اینکه احتمالا دیگه موردی مثل ایشون از نظر روحیات شخصیتی و اخلاقی شاید پیدا نکنم و ترس دوم بعد از ازدواجه که نتونم با ظاهر کنار بیام
البته این نکنته رو بگم شب خواستگاری اینقدر استرس داشتم که الان صورت ایشون اصلا یادم نیست فقط خاطراتی که در موقع صحبت با ایشون تو ذهنم پدیدار میشد یادمه لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

مشاور پاسخ داده 0
persian1910 3 سال 1398/12/10 20:29:57 1 پاسخ 1006 نمایش

پاسخ ( ۱ )

 1. سلام

  اگر چه همیشه تاکید کرده ام که چهره زیبا و زشت اصلا وجود ندارد و این بستگی به استاندارهای ذهنی ما نسبت به زیبایی دارد که آموخته ایم. ولی به دل نشستن چهره مهم است و باید به این فکر کنید که قرار است تا آخر عمر تنها با این چهره سر کنید.

  با این حال هر چقدر چهره به دل بنشیند به اندازه اخلاق مهم نیست و پس از مدتی چهره عادی می شود و آنچه که با جا می ماند خاطرات است که خوب بودن آن به یکسان بودن نگرشها به زندگی و اخلاق خوب و نزدیک بودن سلایق است.

  اگر در این زمینه ها شبیه به هم هستید پس به خودتان بیشتر زمان بدهید تا ببینید در طول زمان چهره به دلتان می نشیند یا نه.

  این را هم یادآور شوم شما در یک جلسه صحبت به هیچ عنوان نمی توانید از نطر اخلاقی و شخصیتی به شناخت کافی برسید.

  در این مدت نام خواستگاری برای دیدارهایتان نگذارید، از گفتن جملاتی که بار عاطفی زیاد داشته باشد بپرهیزید و زمان شناخت و دیدار حضوری را بیشتر کنید. تا هم به شناخت اولیه بیشتر مطمئن شوید و میزان به دل نشستن شخص را بسنجید.

  شاد و خوشبخت باشید 🌹

  برای مشاوره روانشناسی به صورت تلفنی می توانید یکی از بسته های مشاوره روانشناسی را از آدرس زیر به صورت آنلاین خرید کنید.
  خرید بسته های مشاوره و دوره ها
  پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره ارائه می دهد
  درصورتی که
  برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش و یا خرید به صورت کارت به کارت می توانید با شماره 02145116777 تماس بگیرید.

پاسخی دهید