چه جوری دوستیمو بدون اینکه بهم آسیب بزنه تموم کنم؟

پرسش

سلام خسته نباشید. ببخشید من دوستی به اسم مهرداد دارم که خیلی دروغ میگه. یه مدت می گفت من فیبروز کبدی دارم و قراره شیمی درمانی بشم من وقتی اونو شنیدم تا صبح گریه کردم. بعد یه مدت اومد گفت نه من حالم خوبه فقط کبدم التهاب داشته! اخه التهاب کبد کجا و فیبروز کبدی کجا؟! و دروغای دیگه… من اصلا به روش نیوردم که چرا دروغ میگی. اما دیگه نمیتونم این دوستی رو ادامه بدم واقعا این دوستی مدام به من حس نا امنی و استرس میده. اما نمیدونم چه جوری این کارو انجام بدم؟ به خصوص اینکه مهرداد هم کلاسی دانشگاهیم هم هست. از طرفی، من پیش مهرداد یه مشکل شخصی خانوادگیم رو مطرح کردم یعنی درد و دل کردم اون 100ها بار درد و دل کرد. اما میترسم اگه رابطه دوستیمو تموم کنم درد و دلامو بره به بقیه بگه! چون دقیقا بعد از چند روز که من با مهرداد درد و دل کردم. با یکی از دوستانم رابطه مهرداد خراب شد اومد و حرفای اون دوستمو بهم زد البته دوستمم قبلا اون حرفارو بهم گفته بود. واقعا منم میترسم حرفای منو به بقیه بگه! میشه لطفا کمکم کنید. چجوری دوستیمو بدون اینکه بهم آسیب بزنه تموم کنم؟ میخوام با ارامش و بدون بحث تمومش کنم. ممنون

مشاور پاسخ داده 0
ناشناس 3 سال 1399/3/24 8:03:52 1 پاسخ 267 نمایش

پاسخ ( ۱ )

 1. سلام

  اگرچه دلیلی که آوردید اگر تنها همین باشد دلیلی برای جدایی نیست و نشان می‌دهد احتمالا دوست شما نیاز به ترحم دارد که باید ریشه‌یابی و درمان شود.

  متاسفانه دوستی‌های اینچنینی (دختر و پسر بدون برنامه ازدواج) بدون آسیب نیست و مشخصه که دوست شما درگیری‌های حل نشده فکری داره که می‌تونه ادامه اون دردسرش از ریسک خطرات جداشدن بیشتر باشه.

  اولا شما با ترس نمی‌توانید همیشه با این شخص باشید، به عنوان مثال اگر فردا برای شما یک خواستگار مناسب آمده باشد، شما از ترس تخریب این شخص می خواهید ارتباطات را در خفا ادامه دهید !!!!؟

  دوما هیچ ترسی باعث نشود که شما در یک رابطه غلط و غیرقابل اصلاح قرار بگیرید.

  پس با احترام و بدون اینکه شخص را تخریب کنید و با عشق از او بخواهید که رابطه تمام بشه و خوبی‌های او را به یاد بیاورید که قدردان او هستید و او را فراموش نمی‌کنید.

  این ارتباط را به مرور تمام کنید که درگیر خلع هیچ کدام نشوید و مانند یک دوست خوب و صمیمی و هم‌دانشگاهی رابطه را با فاصله و دورادور ادامه دهید.

  برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از بسته‌های مشاوره تلفنی استفاده نمایید.

  شاد باشید و خوشبخت 🌹🌟

  برای مشاوره روانشناسی به صورت تلفنی می توانید یکی از بسته های مشاوره روانشناسی را از آدرس زیر به صورت آنلاین خرید کنید.
  خرید بسته های مشاوره و دوره ها
  پس از سفارش و پرداخت آنلاین یکی از مشاوران ما با شما تماس خواهد گرفت و مشاوره ارائه می دهد
  درصورتی که
  برای ارتباط با بخش فروش و راهنمایی در سفارش و یا خرید به صورت کارت به کارت می توانید با شماره 02145116777 تماس بگیرید.

پاسخی دهید